محصولات
متخصصین

هر چیزی که شما میخواهید در زمینه جنس کاغذ دیواری خوب بدانید

                     هر چيزي که شما ميخواهيد در زمينه جنس کاغذ ديواري خوب بدانيد

 

هنگام جستجوي کاغذ ديواري عالي ، نوع زير سازي و مواد دو فاکتور مهمي هستند که بايد در نظر داشته باشيد.

اما يک سوال اساسي که بايد به آن فکر کنيد اين است که آيا مي خواهيد کاغذ ديواري ماندگار باشد يا خير؟

جواب سوال در اين است که نگاهي به انواع کاغذ ديواري و درجه دوام آنها داشته باشيد . در اين وبلاگ انواع جنس يک کاغذ ديواري خوب و نکاتي را براي ماندگاري بيشتر آن به اشتراک خواهيم گذاشت. بيا شروع کنيم!

با وجود گزينه هاي زياد از انواع کاغذ ديواري ، انتخاب کمي دشوار است . دانستن مزاياي هر يک از انواع اين کاغذ ها ميتواند خريد شما را آسان تر کند . انواع جنس کاغذ ديواري :

1-کاغذ ديواري کاغذي

2-کاغذ ديواري وينيل

3-کاغذ ديواري پارچه اي

4-کاغذ ديواري نانوون

5-کاغذ ديواري فلزي

6-پوستر ديواري

7-کاغذ ديواري خود چسب

8-کاغذ ديواري بامبو

کاغذ ديواري کاغذي :

کاغذ ديواري هاي کاغذي يکي از سازگارترين مواد با محيط زيست هستند. در توليد آنها فقط از مواد طبيعي استفاده مي شود و فناوري بسيار ساده است. بخاطر جنس کاغذي اين نوع کاغذ ديواري ، بايد مراقب خراشيدگي و پاره شدن آن باشيد زيرا اين ماده ظريف ترين است. نصب آساني به همراه دارد اما غير قابل شستشو ميباشد . بنابراين براي محيط هاي مرطوب مانند سرويس بهداشتي و حمام توصيه نميشود .طول عمر کاغذ ديواري کاغذي 1 الي 2 سال ميباشد که براي خانه هاي اجاره اي و کساني که طرفدار تنوع هستند بسيار مناسب است .

کاغذ ديواري وينيل :

کاغذ ديواري هاي وينيل که در ميان پرطرفدارترين انواع کاغذ ديواري به حساب مي آيند، داراي يک پوشش محافظ وينيل در بالا هستند و توسط يک لايه کاغذ ساخته شده اند.

مي‌توانيد مطمئن باشيد که به سرعت محو نمي‌شود، حتي اگر در اتاق‌هايي با نور روشن قرار دهيد. علاوه بر اين، اين ماده فوق العاده بادوام است و آن را نسبت به ساير گزينه ها گران تر مي کند.

در مورد سهولت نصب صحبت مي کنيم، مي توانيد اين کاغذ ديواري ها را آويزان کنيد و با کمترين تلاش آنها را برداريد.

يکي ديگر از مزاياي بزرگي که مي توانيد انتظار داشته باشيد اين است که مي توانيد بدون زحمت با تمام لکه ها مقابله کنيد زيرا مواد به راحتي قابل شستشو هستند.

کاغذ ديواري هاي وينيل يک انتخاب ايده آل براي فضاهاي آشپزخانه و اتاق کودک شما هستند.

کاغذ ديواري پارچه اي :

اين کاغذ ديواري ها که به عنوان يکي از مجلل ترين کاغذ ديواري ها در نظر گرفته مي شوند، با پارچه ساخته مي شوند يا گاهي اوقات روي کاغذ ديواري هاي معمولي لمينت مي شوند. همچنين، آنها يک ماده کاملاً چالش برانگيز براي کار هستند زيرا بايد آنها را در طول نصب کشش دهيد. اما با دقت بيشتر و چند دست روي عرشه، ممکن است بتوانيد از ايجاد چين و حباب جلوگيري کنيد.يکي از جنبه‌هاي جالب در مورد چنين کاغذ ديواري‌هايي اين است که حس خوبي را منعکس مي‌کنند و در عين حال ظاهري زيبا به هر فضايي مي‌بخشند. قابل توجه است که چنين کاغذ ديواري هايي از ابريشم، پنبه، نمد، رافيا، کتاني، ريسمان يا پر ساخته مي شوند.همانطور که قبلاً مي دانيد، اين پارچه ها قابليت تنفس، مقاومت در برابر آتش، مقاومت در برابر لکه و عايق را دارند. اما پس از آن، اين يکي ديگر از گزينه‌هاي گران‌تر است، بنابراين پيشنهاد مي‌کنيم قبل از تصميم‌گيري نهايي، آن را با چند گزينه ديگر مقايسه کنيد.

کاغذ ديواري نانوون :

کاغذ ديواري نانوون ( نبافته شده ) به دليل وجود حفره هاي ريزي که در بافت اين کاغذ ديواري ميباشد هوا جريان دارد و از کپک زدن زير کاغذ ديواري جلوگيري ميشود . اين نوع کاغذ از استحکام بالايي برخوردار است و در برابر رطوبت مقاوم ميباشد . يکي از بهترين مزاياي کاغذ ديواري نانوون ، ميتوان به قابليت نصب مجدد آن اشاره کرد .کاغذ ديواري فلزي :کاغذ ديواري هاي درخشان و براق فلزي با روکش فلزي به دليل انعکاس نور ، عيوب ديوار را نمايان ميکند . بنابراين قبل از نصب بايد زيرسازي ديوار به صورت کامل انجام شود . اين محصول يک پوشش ويژه است که از دو لايه تشکيل شده است: ورقه فويل آلومينيوم و ورقه کاغذي .فويل آلومينيومي در بالا با روکش هاي خاصي پوشانده شده است که رطوبت را دفع مي کند و از کاغذ ديواري محافظت مي کند.

پوستر ديواري :

صرف نظر از اندازه يا متريال پوستر، پوسترهاي ديواري يکي از مقرون به صرفه ترين گزينه هاي دکور خانه هستند.پوسترهاي ديواري به راحتي قابل تعويض هستند پس اگر شما فردي هستيد که به راحتي خسته مي شويد و تغييرات را دوست داريد، پوسترهاي ديواري آيتم دکوراسيون ايده آل شما هستند.بسته به نوع جنسي ( چرمي ، کاغذي و ... ) که انتخاب ميکنيد ، قابليت شتسشو  دارد .

کاغذ ديواري خود چسب:

اين کاغذ ديواري با پوست کندن نيز ناميده مي شود، اين يکي ديگر از گزينه هاي آسان براي استفاده است که به طرز شگفت انگيزي با تمام سبک هاي دکوراسيون ترکيب مي شود.

بهترين بخش اين است که نياز به خمير يا چسب کاغذ ديواري را از بين مي برد.کافي است پوشش پشتي را جدا کنيد و سطح چسبناک در معرض ديد را روي ديوار بچسبانيد تا ظاهري کاملاً جديد به اتاقتان ببخشيد.

جايگزيني کاغذ ديواري با کاغذديواري مشابه نيز بسيار ساده است.با اين وجود، اين کاغذ ديواري ها بيشتر يک برچسب بزرگ براي ديوار هستند و براي کساني که دوست دارند ايده هاي طراحي مختلف را آزمايش کنند، بهترين هستند. فقط مراقب باشيد و مطمئن شويد که هيچ گونه برآمدگي يا چين روي سطح ديوار وجود ندارد، زيرا اين کاغذ ديواري ها در ديوارهاي صاف و خوش رنگ به بهترين شکل ظاهر مي شوند.

کاغذ ديواري بامبو :

هر چند ممکن است جالب به نظر برسد، کاغذ ديواري بامبو در واقع با استفاده از انگور يا ني بامبو واقعي بر روي سطح کاغذي که توسط چسب پشت آن قرار گرفته است، دست ساز مي شود. به اين ترتيب، اين يک جايگزين تماشايي براي افرادي است که دوست دارند جذابيت روستايي را به طراحي خانه خود بيافزايند و از عناصر طراحي دوستدار محيط زيست هستند.

شما همچنين مي توانيد بين سبک ها و رنگ هاي مختلف بر اساس نيازهاي دکوراسيون خود يکي را انتخاب کنيد.

اما در اينجا يک نکته احتياط وجود دارد - چنين ديوارپوشي به راحتي تحت تأثير رطوبت زياد هوا قرار مي گيرد و همچنين قابل شستشو نيست. به همين دليل براي آشپزخانه‌ها، حمام‌ها و ساير فضاهايي که محيط مرطوب‌تري دارند و ممکن است با مواد لکه‌گير تماس پيدا کند، نامناسب است.

در نهايت خريد کاغذ ديواري :  

همانطور که مي بينيد، گزينه ها از کاغذ ديواري هاي ظريف و مينيماليستي که جذابيت پيچيده اي را به نمايش مي گذارند تا انواع پر جنب و جوش و رنگارنگ که مي توانند هر فضايي را درخشان کنند، متغير است. بنابراين، حتماً نيازها و ترجيحات خود را در نظر بگيريد تا تنوع مناسبي براي خانه يا محل کار خود پيدا کنيد.

تعيين کنيد که چقدر نياز داريد. ار  تفاع و طول هر ديوار را براي تعيين متراژ مربع اندازه گيري کنيد. به متراژ مربع روي هر رول کاغذي که انتخاب کرده ايد توجه کنيد و از اين اعداد براي تعيين تعداد رول هايي که بايد بخريد استفاده کنيد. توجه داشته باشيد که براي احتياط هميشه يک رول اضافه تر بخريد .

ميتوانيد طرح هاي کاغذ ديواري را در سايت خانه نو مشاهده کنيد .